Witamy w stajni Palamo

O nas

Początki istnienia stajni sięgają 2003 r. Ośrodek mieści się w przepięknej okolicy, w pobliżu Puszczy Kampinoskiej, ok. 30 km od centrum Warszawy, w sąsiedztwie Żelazowej Woli, która szczyci sie bogatą historią i wieloma zabytkami. Początkowo mieliśmy 5 koni na własny użytek. Z czasem przyszły konie prywatne, zaczęliśmy prowadzić jazdy rekreacyjne, organizować przejażdżki bryczką oraz kuligi wraz z ogniskiem na miejscu.

Obecnie w stajni posiadamy dwa kucyki, duże konie i kilka koni goszczących w naszym pensjonacie. Zajmujemy się głównie rekreacją, bierzemy również udział w zawodach jeździeckich w dyscyplinach zaprzęgi oraz skoki i ujeżdżenie. Nasi podopieczni również z powodzeniem startują w zawodach, zajmując miejsca na podium, co napawa nas jeszcze większym optymizmem i motywuje nas do jeszcze większych starań.

Współpracujemy również z pobliskimi gospodarstwami agroturystycznymi, które oferują noclegi dla naszych klientów.

Jeździectwo jest pięknym sportem i może być uznane za sztukę, na której wyżyny chciałbyś się wznieść. Dostąpić tego może jednak ten, kto z całym zrozumieniem wniknie w psychikę konia i kto nie siłą, ale wyczuciem osiągnie z nim porozumienie - Wilhelm Museler