Trening koni

Nasz ośrodek posiada szeroką i kompleksową ofertę Treningu koni pod okiem doświadczonych trenerów. Zajmujemy się zarówno zajeżdżaniem młodych koni, jak i korektą tych starszych.

Konie trenowane są metodami według klasycznej szkoły jazdy. Staramy się nawiązać z każdym zwierzęciem nić porozumienia, żeby samo chciało z nami współpracować i nie traktowało tego jak przykry obowiązek. Do każdego podchodzimy indywidualnie, z szacunkiem i zrozumieniem. Istnieje możliwość pozostawienia konia w hotelu, wtedy cena pensjonatu jest do uzgodnienia. W każdym momencie właściciel może odwiedzić nasz ośrodek, żeby na własne oczy zobaczyć postępy, które robimy.

Pracę z młodymi końmi zaczynamy z ziemi, pozwalamy oswoić się z siodłem i stopniowo poruszamy się do przodu. Nie wywołujemy na zwierzęciu presji i mamy ogromne pokłady cierpliwości. Do starszych koni, których charakter i nawyki wymagają korekty podchodzimy indywidualnie, starając się poznać źródło niepożądanych zachowań i stopniowo je eliminować.

Treningiem koni zajmują się czynni zawodnicy w swoich dyscyplinach, Beata Kolberg- skoki, Michał Walędziak- zaprzęgi. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w pracy młodymi oraz trudnymi końmi. Metody ich treningu są skuteczne i owocują zadowoleniem zarówno właściciela, jak i zwierzęcia.