Jazda Konna

W ośrodku posiadamy na dzień dzisiejszy 20 koni różnych ras, z czego połowa z nich dostępna jest dla naszych klientów. Oferujemy naukę jazdy konnej zarówno dla początkujących adeptów, którzy stawiają pierwsze kroki w jeździeckim świecie, jak i dla zaawansowanych, których interesuje sportowa jazda.

Konie które mamy, są zróżnicowane pod względem wielkości. Najmniejsze- kuce mają około 96 cm w kłębie, małe konie- 155 cm, aż po duże- 170cm. Pozwala nam to dopasować zwierzę, z którym współpracować będzie klient, indywidualnie do jego wzrostu, wieku i oczywiście umiejętności. Podobnie z temperamentem, są "profesorowie"- konie spokojne, doświadczone, pewne i takie, które są bardziej ambitne i wymagają od jeźdźca posiadania większej wiedzy.

Stawiamy także na sport. Instruktorzy to czynni zawodnicy w dyscyplinie skoków przez przeszkody i powożeniu. Chętnie przekazują swoje doświadczenie innym prowadząc profesjonalne treningi, przygotowując do odznak PZJ . Metody naszej pracy opierają się na kreatywności, cierpliwości i indywidualnym podejściu do klienta. Zajęcia prowadzone są w miłej, bezstresowej atmosferze.

Poza nauką jazdy staramy się przekazywać również podstawy pielęgnacji, obchodzenia się z końmi. Najczęściej przed jazdą klient wraz z pomocą instruktorów czyści i siodła swojego wierzchowca. Kiedy wszystko jest gotowe, o umówionej godzinie rozpoczyna się lekcja. Zajęcia prowadzimy zarówno w trybie grupowym, jak i indywidualnym. Poza jazdami na placu i parcourze zapraszamy do zwiedzania puszczy kampinoskiej z końskiego grzbietu. Organizujemy wyjazdy w teren jak i rajdy. Jesteśmy otwarci na propozycje i wszystko jest do uzgodnienia. Z góry świat wygląda inaczej, można się odprężyć, zrelaksować, podziwiać piękno przyrody lub poszaleć, pogalopować po leśnych duktach.

Gwarancją u nas jest dobra zabawa i przyjazne podejście zarówno naszych koni jak i osób pracujących przy nich.